Edirne 22. Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT)

1728

Dünyanın dört bir yanından gelen turizmcileri ağırlayan 22. Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) ‘Edirne’ standı büyük ilgi gördü.

Edirne Valiliği, Edirne Belediyesi, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası, Edirne Ticaret Borsası, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Trakya Kalkınma Ajansı destekleriyle 22’nci EMITT Turizm Fuarı’nda geçen yıla göre bu yıl komşu iller Kırklareli ve Tekirdağ’dan bağımsız temsil edilen Edirne, Beylikdüzü TÜYAP’ta 5’inci Salon’daki standında çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçiyi çekti. Bu yıl 20’ye yakın sektör temsilcisinin de katıldığı Edirne standını ziyaret edenlere Edirne hakkında bilgiler verilirken ziyaretçilere çok sayıda tanıtıcı broşür ve material dağıtıldı.

Dünyanın en büyük beş turizm fuarından biri olan 22’nci Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), 28 Ocak Pazar günü sona erdi. 60 bin metrekarelik fuar alanında Türkiye’den birçok il ve 106 yabancı ülkenin yanı sıra yüzlerce turizm merkezinden 1065 katılımcı ile gerçekleşen 22’nci EMITT, bu yıl da turizm sektörünü aynı platformda bir araya getirdi. EMİTT 2018 Turizm ve Seyehat Fuarı’nda Edirne’ye ayrılan 5’inci Hol’de, devasa Selimiye Camii maketi, Edirne doğumlu Fatih Sultan Mehmet posteri ve uluslararası literatürde Rouge d’and-rinople olarak bilinen Edirne Kırmızısı’nın ön plana çıkarıldığı platformla ilgi toplayan Edirne standı, fuarın ilk gününden son gününe kadar yoğun bir ziyaretçi akınına uğradı.

Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği üyeleri de acente ve paydaş organizasyonlar ile görüşerek derneğimizin faaliyetleri hakkında bilgiler verdi ve Edirne turizmine katkı amacıyla girişimlerde bulundu.

EDİRNE’NİN DEĞERLERİ STANTTA TANITILDI

Büyük ilgi gören Edirne standında dünyaca bilinen ‘Edirne Kırmızısı’ ön plana çıkartıldı. Stant, kentin tarihi ve turistik mekanlarının yer aldığı fotoğraflarla kaplandı. Fotoğraflarda Selimiye Camisine, Enez’e, Fatih’in toplarına, Uzunköprü’ye, Karaağaç’a yer verildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Geleneksel El Sanatları Sanatçısı Özcan Abacı tarafından yapılan Edirne’nin talika ve faytonlarının maketlerinin de bulunduğu stantta, aynı zamanda mis sabunu ve Edirne’nin aynalı süpürgesinin yanı sıra Edirne’nin lezzetlerinden Edirne beyaz peyniri ve badem ezmesi de tanıtıldı.

http://www.hudutgazetesi.com/haber/45258/emitt-umut-verdi.html