ETT-DER 34. SELANİK PHILOXENIA ULUSLARARASI TURİZM FUARI’NDA…

1393

Uluslararası alanda Edirne’yi nitelikli olarak tanıtmak amacı ile son 5 yıldır Yunanistan’da ve birçok ülkede fuarlara katılan, festivallerde stant açan Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği bu yıl da Selanik’teydi.

Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği (ETTDER) 9-11 Kasım 2018 tarihleri arasında komşu ülkemiz Yunanistan’ın Selanik şehrinde düzenlenen 34. Philoxenia Uluslararası Turizm Fuarı’nda Edirne’yi temsil etti. ETT-DER adına Turizm İşletmeciliği son sınıf öğrencileri Türkçe ve Yunanca ve İngilizce dil bilgisine hakim Senem Keloğlu ve Meltem Nezir’in stant görevlisi olarak gönüllü görev aldığı fuarda, Edirne’nin tarihi, kültürel, gastronomik ve turistik ögelerini tanıtmak, tur operatörleri ile görüşmek, seyahat acentelerine Türkiye ve Edirne hakkında bilgi vermek ve seyahat acentelerini ülkemize ve bölgemize davet etmek amacıyla görüşmeler gerçekleştirildi.

3 gün süren turizm fuarında, ETTDER standını özellikle Yunanistan, Bulgaristan ve farklı ülkelerden katılan çok sayıda misafir, seyahat acenteleri, oteller ve turizme hizmet sağlayan farklı sektör temsilcileri ziyaret etti.

ETTDER Yönetim Kurulu Başkanı Bülent BACIOĞLU fuar ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “Edirne’yi özellikle kurumsal işbirliği geliştirmek adına fuarlarda ve çeşitli uluslararası toplantı ve festivallerde sürdürebilir bir şekilde tanıtmaya çalışıyoruz. Bir anlamda bu yerlerde Edirne’nin sürdürebilir turizm ve tanıtımı adına bir nevi danışmanlık hizmeti veriyoruz. Bu yıl 34.sü düzenlenen Selanik Philoxenia Turizm Fuarı’na Edirne’yi tanıtmak amacıyla beş yıldır katılım gösteriyoruz. Derneğimizin fuarda yer alması hususunda işbirliğini devam ettiren Türkiye’nin Atina Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliği, destek veren Trakya Üniversitesi, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası, Çiğdem Şimşek, Ahmet Baran Yazgan, Edrinus Edirnekari Atölyesi, Keçecizade Badem Ezmesi ve Edmis Meyve Sabunları’na çok teşekkür ederiz.”