ETTDERGİ 5. sayımızı yayınladık!

164

Bu sayımızda, Edirne’nin tarihine, kültürüne, sanatına ve sosyal yaşamına dair ışık tutan altı makale ve şehrin güzelliklerini yansıtan onlarca fotoğraf ve gravür var. 1953 Edirne Depremi ve etkilerini ele alan Ali Karapire, Ulusal Basında Edirne Etnografya Müzesi’nin Kuruluşunu aktaran Ünal Üstündağ, Evliya Çelebi Seyahatnamesi’nde Edirne’yi anlatan Yılmaz Kahrıman, Bir Şehrin Kültürel Varlığında Kakava’yı ele alan Turan Şallı ve Korku Turizmi Kavramı ile Korku Turizmi Çerçevesinde Edirne’yi irdeleyen Mehmet Berk Yaltırık gibi değerli yazarlarımızın katkılarıyla geniş bir yelpazede Edirne’yi keşfediyoruz.

Ayrıca bu sayımızda, 1960’larda derneğimizin başkanlığını yapan merhum Rezzan Erton’un anısını canlı tutmak adına özel bir yer ayırdık. Rezzan Erton’u saygı ve özlemle anıyor, derneğe verdiği emek ve hizmetleri için ona duyduğumuz vefa borcunu ise oğlu Murat Erton’un kaleme aldığı anılarla okurlarla paylaşıyoruz.

Dergiye sağladığı destekten ötürü Yönetim Kuruluna ve Başkan Bülent Bacıoğlu’na, dergimizin Editör ve Yayın Yönetmeni Neslihan Çakır’a, yazı işleri ve kapak tasarımını yapan Esra Konaklılar’a, redaksiyon için Ayşenur Ersoy’a, dizgi ve tasarımını üstlenen Deer Prodüksiyon’dan Hasan Yiğit Konaklılar’a ve Cengiz Bulut, Namık Kemal Döleneken, Prof. Dr. Emel Gönenç Güler, Öğr. Gör. Yaşagül Ekinci Danışan ve Öğr. Gör. Altay Bayatlı’dan oluşan Danışma Kurulu’na teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Ücretsiz olarak web sitemizden veya Edirne’deki dernek ofisimizden erişebilirsiniz.