HARMANLI’DA OSMANLI ESERİ KAMBUR KÖPRÜ’DE RESTORASYON ÇALIŞMALARINDA SONA GELİNDİ

1676

Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği (ETTDER)’nin Interreg IPA Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı (2014-2020) kapsamında yürüttüğü “Eski Tarihsel ve Kültürel Koridorların Canlandırılması” projesinde proje ekibi, Harmanlı’da düzenlenen 3.Proje Yönetim Toplantısına katıldı.
Avrupa Birliği Başkanlığı’nın ulusal otorite görevini yürüttüğü Interreg-IPA Bulgaristan – Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programının ikinci teklif çağrısı kapsamında onaylanan, Bulgaristan Harmanlı Belediyesi liderliğinde ve Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği (ETTDER) ortaklığı ve işbirliğinde yürütülmekte olan CB005.2.21.123 sayılı “Eski Tarihsel ve Kültürel Koridorların Canlandırılması” projesi kapsamında Proje Koordinatörü Altay Bayatlı ve Proje Mali İşler Sorumlusu Esra Taşkın Bulgaristan Harmanlı Belediyesi’nde 2 günlük proje yönetim toplantısına katıldılar.
Harmanlı’da yapılan toplantılarda projede meydana gelen sorunlar ve çözüm önerileri tartışıldı. Proje yönetimi ile ilgili yapılacak teknik değişiklikler görüşüldü. Proje ekibi, proje kapsamında restore edilen tarihi Kambur Köprü’de yapılan çalışmaları da ziyaret ederek bilgi aldı. Kambur Köprü’de restorasyon çalışmaları yakın zamanda tamamlanarak halkın hizmetine sunulacağını belirtildi.