Bulgaristan Cumhuriyeti Edirne Başkonsolosuğu’na Ziyaret

1703

Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği (ETTDER) Yönetim Kurulu Başkanı Bülent BACIOĞLU ve Yönetim Kurulu üyeleri Murat YUMRUKÇAL ve Orkun AKMAN, Bulgaristan Cumhuriyeti Edirne Başkonsolosu Borislav DİMİTROV ve Konsolos Atanas DİMOV’u makamlarında ziyaret etti.

Bulgaristan Cumhuriyeti Edirne Konsolosluğu binasında gerçekleşen ziyarette ETTDER Yönetim Kurulu Başkanı Bülent BACIOĞLU, derneğin yürüttüğü faaliyetler, sınır ötesi ve AB projeleri, Bulgaristan-Türkiye turizm destinasyonlarının geliştirilmesi konularında yaptığı çalışmalar hakkında Bulgaristan Cumhuriyeti Edirne Başkonsolosu Borislav DİMİTROV ve Konsolos Atanas DİMOV’a bilgiler verdi.

ETTDER Yönetim Kurulu üyeleri görüşmede iki ülke arasındaki iyi ilişkileri turizm vasıtası ile daha da geliştirmek, turistlerin ve tur operatörlerinin işlerini ve seyahatlerini kolaylaştırmak ve destinasyonları çeşitlendirmek adına üzerlerine düşen her türlü göreve hazır olduklarını belirtti. Ziyaretin sonunda her iki taraf da turizm ile ilgili yayınlarını birbirlerine takdim ederek, karşılıklı olarak teşekkür ettiler.