Trakya Üniversitesi Bünyesinde Aşçılık Bölümü Açıldı

2160

Edirne Turizm ve Tanıtım Derneği’nin gündem oluşturarak uzun süredir tartışmaya açık tuttuğu; Türkiye’nin en önemli turizm destinasyonlarının ilk sıralarında bulunan Edirne’de yeme içme kültürü üzerine akademik eğitim veren bir birim oluşturma vizyonu meyvelerini verdi. Derneğin teşvikleri, Trakya Üniversitesi ve Rektörü Sayın Erhan Tabakoğlu’nun özverili katkıları ile bu yıl öğrenci alımına başlayan Trakya Üniversitesi Arda Meslek Yüksek Okulu Aşçılık Bölümü’nün resmi açılışı 23 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirildi.

Trakya Üniversitesi bünyesinde Arda Meslek Yüksek Okulu’nda öğrenci kabulüne başlayan Aşçılık Bölümü’nün, 23 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirilen açılışı renkli görüntülere sahne oldu. Trakya Üniversitesi Arda MYO Aşçılık Bölümü bünyesinde öğrencilerin becerilerini geliştirebilecekleri Temel Mutfak Eğitimleri Uygulama Mutfağı ile Pastacılık Eğitimleri Uygulama Mutfağı’nın açılışı da gerçekleştirildi.

Açılışta bir konuşma yapan Trakya Üniversitesi Rektörü Erhan Tabakoğlu; ülkemizde sürekli gelişme gösteren turizm alanında nitelikli eleman yetiştiren böylesi akademik programlara her geçen gün ilginin arttığı, Trakya Üniversitesi’nin bu konuda bir parça geç kalmış olsa da Arda MYO ile bu açığı hızlı bir şekilde kapatacaklarına olan inancını, Edirne turizmine katkı sunması beklenen bölümün açılışından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Açılışa Rektör Tabakoğlu’nun yanı sıra Edirne Turizm ve Tanıtma Derneği As Başkanı Bülent Bacıoğlu, Yönetim Kurulu As Başkanı Trakya Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Emel Gönenç Güler ve Genel Sekreter Neslihan Çakır katıldılar. Açılış sonrası Arda Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Yeşim Yeşiloğlu’na ve bölüm öğretim görevlileri Şinasi Özmen, Sedat Kocadoğan, Burak İşçimen, Alper Ocak’a ile öğrencilere başarılar dilediler.

http://www.trakyagezi.com/trakya-universitesi-bunyesinde-ascilik-bolumu-acildi/