ETTDER’den Türkiye Cumhuriyeti Filibe Başkonsolosluğu Ziyareti

1520
Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği (ETTDER) adına bir proje kapsamında Bulgaristan Plovdiv’de Filibeli proje ortakları Courage Foundation (Cesaret Vakfı) ve Trakia Tourism Region (Trakya Turizm Bölgesi Yönetimi Teşkilatı) ile toplantılar yapan Yönetim Kurulu Başkanı Bülent BACIOĞLU, ETTDER Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emel GÖNENÇ GÜLER, ETTDER Danışma Kurulu Üyesi ve Trakya Üniversitesi Öğr. Gör. Yaşagül EKİNCİ DANIŞAN Filibe Başkonsolosluğu görevine 11 ay önce atanan Korhan KÜNGERÜ’ye ziyarette bulundu.
Bulgaristan’ın Plovdiv (Filibe) şehrinde başkonsolosluk makamında gerçekleştirilen ziyarette, ülkelerin tarihsel ve kültürel bağları, turizm potansiyeli ve işbirliği etkinlikleri üzerine genel olarak görüş alışverişinde bulunuldu.
Filibe Başkonsolosu  Korhan KÜNGERÜ, görev bölgesi hakkında bilgilendirmeler yaparak, kültürel işbirliği ve turizm açısından yapılan etkinliklerin önemine değindi.

ETTDER adına ziyarete katılan heyet, dernek adına üretilen basılı yayınları ileterek, başkonsolosluk makamı ile işbirliği içinde Filibe ve Edirne arasında turizm destinasyonları ile daha sağlıklı bir ağ oluşturulması gerektiği üzerinde duruldu. Yapılacak etkinlik ve ortak çalışmalar ile iki kadim şehir arasında güçlü bir turizm işbirliğinin oluşturabileceği sonucuna varıldı. Edirne ve Türkiye’nin tanıtımına doğru katkı sunacak projeler sunuldu. Ziyaret sonunda Filibe Başkonsolosu Korhan KÜNGERÜ, Edirne’de etkinliklere davet edildi.