ETTDER’DE YENİ DÖNEM

2088

Edirne’nin en aktif ve köklü sivil toplum kuruluşlarından biri olan Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği, 24 Haziran 2021 Perşembe günü yaptığı Genel Kurulla birlikte 3 yıl görev yapacak yeni Yönetim Kurulu üyelerini belirledi.

Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği’nin Genel Kurulu, 24 Haziran 2021 Perşembe günü, Meriç Nehri kenarındaki Öğretmenevi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşti. COVID-19 önlemleri kapsamında hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak gerçekleşen ve tek listenin yer aldığı Genel Kurul’da yönetime; Ahmet Baran Yazgan, Bülent Bacıoğlu, Esranur Demircan, Prof. Dr. Emel Gönenç Güler, Gökhan Balta, Murat Yumrukçal ve Orkun Akman seçildi.

Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Genel Kurul’da dernek Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bacıoğlu, 3 yıl boyunca hayata geçirdikleri projeleri ve faaliyetleri aktardı. Genel Kurul’u bu yılın Ocak ayında gerçekleştirmeleri gerektiğini ve pandemiden ötürü alınan tedbirler kapsamında Haziran ayında yapmak zorunda kaldıklarını belirten Bacıoğlu, 17 Haziran tarihinde salgın nedeni ile yeterli çoğunluk sağlanamadığı için sayıya bakılmaksızın, Genel Kurul’u 24 Haziran’da gerçekleştirdiklerini söyledi. Bacıoğlu, “Yapılan Genel Kurulumuzda üyelerimiz yaptığımız faaliyetleri ve mali raporlarımızı onayladı. Her yıl düzenli denetimlerini gerçekleştiren Denetleme Kurulu raporlarımız da Genel Kurul üyelerimizin oy birliği ile kabul edildi. Katılan ve bu süreçte katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz. Her üyemizin Edirne ile ilgili fikrini ve projesini hayata geçirebileceği ifade edebileceği bir dernek olduk.” dedi.

Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği’nin 1962 yılında, Edirne sevdalısı Dr. Ratip Kazancıgil başkanlığında kurulduğunu hatırlatan Bacıoğlu, “Bugün turizmi kapsayan birçok sektörden temsilcinin yer aldığı ve Ratıp Kazancıgil gibi Edirne turizmine kültürüne el sanatlarına katkı sunan gönüllülerden oluşan derneğimiz, Edirne turizmi için çalışmalarını kararlılıkla sürdürmektedir. Görev aldığımız sürece, Edirne turizmine yönelik fikirlerimizi ilgili kurumlarla paylaştığımız gibi Edirne turizmine zarar vereceğini düşündüğümüz uygulamaları da gerekli yerlere aktarıyoruz. Sektörü bir araya getiren organizasyonlar düzenleyerek Edirne turizmi hakkında beyin fırtınaları gerçekleştirdik. Halen sürmekte olan Avrupa Birliği projemiz sayesinde hem yurt dışı iletişim ağımızı kuvvetlendirip kurumsal kapasitemizi güçlendirdik hem de derneğimize kalıcı demirbaşlar kazandırdık. Bugün 70’e yakın üyesiyle Edirne’nin en aktif ve en çok sorumluluk sahibi sivil toplum kuruluşlarından biri olan derneğimiz, Edirne’nin tanıtımına ve turizmine faydalı işler yapmaya devam edecektir. Bu yönetimde birlikte çalıştığımız Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki aynı kararlılık, yeni yönetimimizde de olacaktır.” dedi.

Faaliyet raporunun ardından denetleme kurulunun raporu okundu. Tek listenin yer aldığı Genel Kurulda oylama, üyelerin oybirliği ile açık olarak gerçekleşti. Yapılan açık oylama sonrası Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği’nin üç yıl boyunca görev yapacak yeni yönetimi şu isimlerden oluştu:

Ahmet Baran Yazgan, Bülent Bacıoğlu, Esranur Demircan, Prof. Dr. Emel Gönenç Güler, Gökhan Balta, Murat Yumrukçal ve Orkun Akman.

Yedek Yönetim: Ali Karapire, Sinem Gündoğan, Mesut Özder, Ezgi Kamar, Çağla Yumuk Mercan, Murat Yıldırım, Altay Bayatlı.

Denetleme Kurulu: Mehmet Eren, Ekrem Uygur, Halil Toksöz .

Denetleme Kurulu Yedek: Sebahattin Akdağ, Özcan Abacı, Birol Şentürk .

ETTDER’in yeni seçilen yönetim kurulu önümüzdeki günlerde toplanarak görev dağılımı yapacak ve 2021-2023 dönemi ile ilgili planlama ve hedeflerini açıklayacak.