EDİRNE TANITIM VE TURİZM DERNEĞİ DERGİSİ’NIN TANITIMI YAPILDI.

1745

Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği Dergisi – ETTDERGİ” basına tanıtıldı. Edirne’nin tanıtımına ve turizmine katkı sağlamak amacıyla 1962 yılında kurulan Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği, 1966 senesinde sekiz sayfalık bir bülten yayınlayarak toplumu aydınlatmayı ve Edirne’yi tanıtmayı amaçlamış idi. 54 yıllık bir aradan sonra dernek tarafından yayınlanan ETTDERGİ’nin birinci sayısı okurları ile buluştu.

Dernek Başkanı Bülent BACIOĞLU koordinasyonunda, Altay BAYATLI’nın editörlüğünü yaptığı,  Dr. Filiz ÇAĞMAN, Prof. Dr. Emel GÖNENÇ GÜLER, Dr. Nilüfer BAYATLI, Doç. Dr. Bülent YILDIRIM’ın Danışma Kurulu olarak görev aldığı derginin “ters lale” desenli kapağı tasarımcı Dolunay BAYATLI KURAL tarafından 54 yıl önceki bültenden esinlenerek tasarlandı. Yayın yönetmenliğini Altay BAYATLI ve Neslihan ÇAKIR’ın yaptığı derginin yazı işleri sorumlusu Esra TAŞKIN olup, dergi tasarımı Hasan Yiğit KONAKLILAR tarafından yapıldı. 6 ayda bir çıkarılacak derginin ilk sayısı 1.000 adet basıldı.

İlk sayısında yurtiçi ve yurtdışından çeşitli akademisyenlerin makalelerinin yer aldığı dergi, içerdiği güncel ve enteresan konular ile dernek binasında düzenlenen bir toplantı ile basına ve Edirne halkına tanıtıldı.

Derginin başyazarı olan Topkapı Sarayı Emekli Müze Müdürü Dr. Filiz ÇAĞMAN’a dernek tarafından plaket ve çiçek sunuldu. Basın toplantısında derginin basımına destek veren Trakya City Hotel ve Deer Prodüksiyon’a teşekkür edildi.