Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği Kırkpınar’da Stant Açtı

1455

Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği, 656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’nde stant açarak Edirne’ye özgü; Edirne Bebeği, Meyve Sabunu, Edirne Süpürgesi, Edirnekari ve Hediyelik Kıspet gibi ürünlerin tanıtımını yaptı.

2 senedir Kırkpınar’da stant açan Edirne Tanıtım ve Turizm derneği, bu sene Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin bilinirliğini artırmak için üzerinde Kırkpınar ögelerinin bulunduğu tişört, bandana ve şapka yaptırdı. Edirne Tantıım ve Turizm Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bacıoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, dernek olarak amaçlarının Edirne ile özdeşleşmiş değerlerin markalaşmasına katkı sağlamak olduğunu söyledi.

Edirne’nin tarih ve kültür şehir olduğunu aktaran Bacıoğlu, “Amacımız Edirne ile özdeşleşmiş simgeleri festivalleri ve turistik ögeleri ön plana çıkaracak markalaşma faaliyetleri yapmak. Bunlardan birisi de uzun zamandır eksikliğini duyduğumuz tişört çalışması. Edirne’ye özgü ögelerle ilgili tişört çalışması yapıyoruz. Öncelikli amacımız derneğe kar getirici bir çalışma yapmak değil. Bizim amacımız insanlar bunları giysin üzerinde görülsün, başka şehirlerde de tanıtılsın. Bunu yaparak Edirne’nin turistik ögelerine katkı sağlamayı istiyoruz.”