ETTDER, SOFYA Holiday & SPA Expo 2018 Fuarı’nda

1817

İlimiz, Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da 14-16 Şubat 2018 tarihleri arasında düzenlenen Sofya Uluslararası Turizm Fuarı Holiday & Spa Expo’da Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği (ETTDER) tarafından temsil edildi. Inter Expo Center’da bu yıl 34. kez düzenlenen Bulgaristan’ın en büyük turizm fuarında yoğun acente, tur operatörü, belediye, dernek ve profesyonel ziyaretçi katılımı yaşandı.

Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı Sofya Turizm Müşavirliği için ayrılan alanda yerini alan ETTDER’in fuar standında Edirne turları ve yurt dışı turlar konusunda deneyimli profesyonel turist rehberi ETTDER YK üyesi Sinem Gündoğan ve dernek üyesi profesyonel turist rehberi Aysen Abbasoğlu gönüllü olarak üç gün süreyle görev aldı.

Ayrıca ETTDER YK Başkanı Bülent Bacıoğlu ve YK Üyesi Neslihan Çakır açılış gününde fuarı ziyaret ederek turizm sektör temsilcileri ile görüşmeler yaptılar ve proje işbirliği toplantılarına katıldılar. Dernek yetkilileri, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olarak Sofya Kültür ve Tanıtma Müşaviri olarak görev yapan Cemal Tekkanat ile de bir araya gelerek karşılıklı görüş alışverişinde bulundular. Fuarda standı olan tur operatörleri ve seyahat acenteleri ile tek tek görüşerek Edirne ilgili geri bildirimler alındı, Edirne tanıtım kitapları ve şehre özgü hediyeler dağıtıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı standını ziyaret eden Bulgaristanlı seyahat acentelerine de Edirne ve Trakya bölgesi hakkında bilgiler verildi ve acentelerin Edirne ile ilgili görüşleri dinlenildi.

Fuara katılımımıza destek veren Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Sofya Kültür ve Tanıtma Müşavirliği’ne, Edirne Belediyesi’ne, broşür desteği için Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne ve Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’na, ürün desteği için Keçecizade Badem Ezmesi ve Edmis Meyve Sabunları firmalarına, Edrinus Edirnekari Atölyesi’ne teşekkür ediyoruz.