Keşfetmek, yeni yerler görmek, yeni lezzetler tatmak, seyahat etmek ve eğlenmek yani turizm faaliyetleri insanın vazgeçilmez istekleri arasındadır. Ancak bir süredir koronavirüs salgını nedeni ile dünya genelinde turizm faaliyetleri geçici bir süre yapılamaz duruma gelmiştir. Bu salgından en çabuk etkilenen ve en ciddi zarar gören sektör turizm sektörü ve değerli paydaşlarımız olmuştur.

Her yıl “15-22 Nisan” tarihleri arasında turizm bilincine dikkat çekmek, turizm değerinin farkındalığını artırmak ve toplumun turizm hareketliliğine katılımını sağlamak amacıyla Turizm Haftası’nı çeşitli etkinlikler ile kutluyoruz. Derneğimiz bu yıl da Turizm Haftası kapsamında; daha verimli ve üretken çalışmak amacı ile taşındığı yeni ofisinde şehrimizdeki paydaşlarımız ile birçok etkinlik planlamıştı. Ama sağlığın birinci ve hayati öncelik olduğunu şartlar göstermiştir ki bugün evlerimizde kalarak yarını daha sağlıklı tesis etme günüdür. Dünya ve bizler sağlıklı günlerde sürdürebilir turizm faaliyetlerini özlemekte ve evlerimizde kaldığımız sürece bunun planlaması için çalışmaktayız.

Derneğimizin irtibat halinde olduğu, görüş aldığı ve durum değerlendirmesi yaptığı sektörün ulusal ve uluslararası iş görenlerinden geleceğe dönük, umut dolu mesajlar almaktayız. Bu zor ve travmatik günlerde Edirne halkı ile dayanışma içinde olacağız ve kurumlarımıza, halkımıza elimizden geldiğince yardımcı olacağız. Daha sağlıklı günlerde kadim Edirne’nin gelişimi, ülkemizin kalkınmasında en önemli sektörlerden olan ve dünya barışına katkı sağlayan “turizm” için çalışacağız.

Edirne’nin neşesinde, sokaklarında, müzelerinde, su kenarlarında daha çok üretmek için görüşmek üzere…

“Her Şey Biter, Edirne Bitmez”

Saygılarımızla.

ETTDER Yönetim Kurulu